Normál kép:    Méret: x Színmélység: Felbontás: ismeretlen
Normál kép új ablakban 
Normal size picture in a new window

Képaláírás: A Zöld vándorpoloska a lerakott petékből / tojásokból kikelt legfiatalabb egyedeket sikerült lencsevégre kapnom. Már korábbi sorozataimban is szerepel, hogy a petékből kikelt lárvák nem csupán méretben növekednek, hanem pajzsuk színe és mintázata jelentősen átalakul, ennek alapján legalább négy generációjuk figyelhető meg. A lárvák ötször vedlenek, minden stádium kb. egy hétig tart, az utolsó átalakulásuk (metamorfózis) egy napot vesz igénybe. A felnőtt stádium: a mintázatát elvesztett, zöld pajzsos Vándorpoloska.

Ismertető szöveg: A zöld vándorpoloska (Nezara viridula) növényi nedvekkel táplálkozó, a címeres poloskák (Pentatomidae) családjába tartozó kártevő rovar, inváziós faj. Hazánkban 2002-ben figyelték meg először, azóta egész Magyarországon elterjedt és jelentős kárt okoz kertészeti és szántóföldi kultúrákban, de az utcai fákon is megél.
A több mint kétszázötven éve ismert faj a Föld trópusi és szubtrópusi éghajlatú területein elterjedt kártevő. Feltételezések szerint Etiópiából származik, ahonnan a zöldségek és gyümölcsök kereskedelme folytán, illetve az éghatjlatváltozás eredményeképpen terjedt el világszerte.
(Forrás: Wikipédia)


   Felvétel a kedvencek közé vagy megosztás másokkal/Bookmark or share this page