Képaláírás: A vadszőlő színeváltozása.
Ismertető szöveg: A vadszőlő (Parthenocissus tricuspidata) mászó képességét még pókember is megirigyelné, hiszen tapadó korongjai segítségével szinte bárhová képes felfutni.
A vadszőlő eredetileg Kelet Ázsiából származik innen került be Európába és hamar meghódította a kertbarátok szívét. Hatalmas tenyérszerű levelei összefüggő lombozatot alkotnak, de a növény a legkülönlegesebb és legszebb formáját ősszel mutatja, meg amikor a levélzet skarlát vörös és narancssárga színben pompázik.
Az apró kis virágok a nyár közepén jelennek meg, színűk sárgászöld, jelentéktelenek, majd ezután képeződnek a termések, amelyek fekete színben tündökölnek, és kis bogyóformát öltenek. Mivel a növény akár 20 méter magasra is megnőhet, érdemes nagyobb kertekbe, tűzfalakra vagy házfalakra felfuttatni, így nyáron kizárja a nagy meleget télen pedig épp a hideget zárja el. Igénytelen növény, így a tápanyag szegény homokos talajon is megél, nyáron jól viseli a nagy hőséget. Szaporítása hajtásdugvánnyal vagy magvetéssel is történhet.
(Forrás: kertvarazsmagazin.hu)
|