Normál kép: 1898_Oldal_262_c.jpg   Méret: 673x1147 Színmélység: 24bit Felbontás: 200dpi
Normál kép új ablakban 
Normal size picture in a new window

Képaláírás: A Vilmos-huszárok jubileuma
II. Vilmos német császár, a 7-ik huszárezred tulajdonosa

Ismertető szöveg: "A Nagy-Váradon állomásozó 7-es számú huszárezred, a melynek 1885 óta II. Vilmos német császár a tulajdonosa, ez évi július 24-én és 25-én ünnepli alapításának száz esztendős jubileumát.
Ezt az ezredet I. Ferencz uralkodása alatt alakították a Ferdinánd főherczeg 3-ik, Vécsey 4-ik, Blankenstein 6-ik és a Mészáros-féle 10-ik huszárezredek 5-ik hadosztályaiból. E négy huszárezred már sok véres harczban vett részt és számtalanszor adta fényes tanújelét rettenthetetlen bátorságának és gyakran csodával határos vitézségének. "
(Forrás: Vasárnapi Ujság, 1898. július 24.)



"II. Vilmos, teljes nevén Friedrich Wilhelm Viktor Albert von Preußen (Potsdam, Németország, 1859. január 27. - Doorn, Hollandia, 1941. június 4.), 1888. június 15. és 1918. november 9. között a Német Birodalom császára és Poroszország királya, a Hohenzollern-ház tagja, Viktória brit királynő unokája. A széles érdeklődési körrel rendelkező uralkodó szívesen foglalkozott a művészetekkel, de élénken érdeklődött gazdasági és katonai kérdések iránt is. Nagy szerepe volt a német fegyverkezésben, különösen az Alfred von Tirpitz tengernagy irányította flottaprogram érdekelte. Erős akaratú lévén meghatározó akart lenni a külpolitika irányításában is, de heves természete és meggondolatlan kijelentései számtalan konfliktust eredményeztek. Uralkodásának elején összetűzött Bismarckkal, akit 1890-ben menesztett. Theobald von Bethmann-Hollweg 1909-es kancellári kinevezéséig személyes kormányzást gyakorolt. Sok más meggondolatlan lépése mellett a leginkább szemére vetett hibája az volt, amikor 1914-ben az orosz mozgósításra válaszul belépett a háborúba. Sokan őt teszik felelőssé az első világháború kirobbanásáért. Az összeomlás idején a főhadiszálláson tartózkodott, majd a németországi forradalom hírére lemondott trónjáról, és Hollandiába menekült. Idős korában többször is kifejezte hazatérési szándékát, de azt mindig elutasították."
(Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/II._Vilmos_n%C3%A9met_cs%C3%A1sz%C3%A1r)


   Felvétel a kedvencek közé vagy megosztás másokkal/Bookmark or share this page