Kattintson az új ablakban való nagyításhoz!
Click to enlarge it in a new window!

Képaláírás: A spanyol fejedelmek párbaja

Ismertető szöveg: "Akkor az ellenfelek közelebb léptek egymáshoz, 9 méternyire. Henrik ujra lőtt s ujra nem talált, mig Montpensier golyója összezuzá ellenfele pisztolyát, s azon végig csúszva az infans felöltőjébe furódott. E pillanatban Bourbon Henrik magához inté segédét s a következö szavakat sugá fülébe: - Érzem, hogy halnom kell. A herczeg jól czéloz, s ha meg nem lövöm, ö lő meg. Ugy lett. Harmadik lövése sem talált, mig Montpensier golyója Bourbon Henriknek balfüle fölött koponyájába furódott. Kettőt fordult maga körül s aztán arczra esett. Négy percz mulva megszünt élni. Montpensier sóbálványnyá vált lövésének eredménye fölött. Szájához emelé zsebkendőjét, mintha óvni akarná magát a haldokló végsohajától." (Forrás:Vasárnapi Ujság 1870. 17. évf. 15. sz. április 10.)