Ismertető szöveg: 1960. OLIMPIA (I.) - RÓMA TÉLI OLIMPIA (I.) - SQUAW VALLEY - BLOKK
Á 1960. aug. 21.-1960. nov. 30.
PM 116 603 fog. 16 579
1752 BI 30 1697 10 Ft Romulus és Remus szoborcsoport 3500.- 3500.-
(Forrás: Magyar Posta- és Illetékbélyeg Katalógus)

Szép és a sport szempontjából igen jelentős olimpiát rendeztek az "örök városban". Az 1956-os téli olimpia az első és az 1960-as nyári olimpia a második "tévésített" olimpia, mely hosszú távú kedvező kihatással volt az olimpiák programjára és jövőjére. Rómában gyönyörű stadionok épültek, melyeket Luigi Nervi tervezett. A kis és nagy sportcsarnokok kupolái napsugaras alaprajzúak, és valóban be is fogadják a fényt, amely átszövi az egész teret, és különleges atmoszférát teremtett a sportolók gyakorlataihoz. A város csodálatos műemlékek százaival vette körbe az olimpiai versenyeket. Pl. a birkózók a Maxentius-bazilika monumentális oszlopai között gyúrták egymást, az úszók a Szent Péter-bazilika kupolájára láttak a vízből, a tornaversenyek díszletét Caracalla termái adták, a maratoni futók pedig a Via Appián koptathatták a kövezetet és áthaladtak Nagy Konstantin diadalíve alatt. Az ünnepélyes megnyitó augusztus 25-én volt, az olimpiai lánggal Giancarlo Peris atléta érkezett és lobbantotta fel. A versenyeken 83 nemzet képviseltette magát 5396 versenyzővel, köztük 610 nővel. A versenyzők 17 sportág 150 versenyszámában álltak rajthoz. A részvevők között 189 magyar sportoló volt jelen. Aranyérmet szerzett ökölvívás lepkesúlyban Török Gyula, kard egyéni versenyben Kárpáti Rudolf, a férfi kard-csapat, öttusa egyéni versenyben Németh Ferenc, az öttusa-csapat és kenu egyes 1.000 m-es versenyben Parti János. Ezüstérmesek férfi atlétika kalapácsvetésben Zsivótzky Gyula, kötöttfogású birkózás pehelysúlyban Polyák Imre, kard egyéni versenyben Horváth Zoltán, a női tőrvívó-csapat, öttusa egyéni versenyben Nagy Imre, kajak egyes 1.000 m-es versenyben Szöllősi Imre, kajak kettes 1.000 m-es versenyben a páros és kajak egyes 4 x 500 m-es váltó-szám versenyzői. Bronzéremmel tért haza féfi atlétika 1.500 m-es síkfutásban Rózsavölgyi István, gerelyhajításban Kulcsár Gergely, a vízilabda-csapat, súlyemelés középsúlyban Veres Győző, a kenu kettes páros 1.000 m-en, a kajak kettes páros 500 m-en és a labdarugó-csapat. Magyarország a nemzetek pontversenyében a VI. helyen végzett. A kajak egyes 4 x 500 m-es váltó csak ezen a versenyen szerepelt olimpiai versenyszámként. (Forrás: Hevesi Erzsébet és Vermes Anna bélyeggyűjteménye (Augusztus) http://mek.oszk.hu/10200/10292/)

Az 1960. évi téli olimpiai játékok, hivatalos nevén a VIII. téli olimpiai játékok egy több sportot magába foglaló nemzetközi sportesemény volt, melyet 1960. február 18. és február 28. között rendeztek meg Squaw Valley-ben (Kalifornia állam, Egyesült Államok). (Forrás: Wikipédia)